מגזין:

תמ"א 38 רמת גן

העיר רמת גן הוקמה בשנת 1921 כמושבה חקלאית שיתופית על ידי קבוצת "עיר גנים". מהר מאד הבינו מקימי המושבה כי זו אינה מושבה חקלאית שיתופית  אלא מושב בו כל אדם הוא בעל מקצוע חופשי והדאגה השיתופית הפכה לדאגה אישית לתא המשפחתי הקרוב. רק 24 שנים מאוחר, כשנתיים לאחר קום המדינה הוכרזה רמת גן כעיר בישראל.


תמ"א 38 לחיזוק המבנים בעיר רמת גן

תוכנית תמ"א 38 הוקמה כדי לחזק מבנים ולהכינם לרעידת אדמה חזקה בישראל.  ידוע כי ישראל ממוקמת באזור פעיל מבחינת תנודות שכבות כדור הארץ – מה שגורם לרעידת אדמה חזקה מאד פעם ב-100 שנה לערך. מבנים שנבנו לפני צאת התקן (ת"י 314), התקן המחמיר לעמידות מבנים ברעידות אדמה נדרשים לחזק בנייניהם ותמ"א 38 הוא התמריץ האטרקטיבי לדיירים וליזמים.


רמת גן – המובילה בפרויקטים של תמ"א 38

רמת גן נחשבת לחלוצה בפרויקטים אלו וכיום היא העיר המובילה בפרויקטים של תמ"א 38 ותמ"א 38/2, המוכרים לנו כפרויקטים של פינוי ובינוי.  עיריית רמת גן  רואה בחיזוק המבנים חשיבות עליונה והיא מעודדת ומקדמת התחדשות עירונית בשטחה.

רמת גן חברה בארגון "פורום ה-15", פורום הערים העצמאיות. הפורום מרכז ערים שאינן מקבלות מענקי פיתוח מהמדינה כשהמטרה העיקרית היא להימנע מבירוקרטיה וחסמים ולאפשר לעיריות הערים לתת שירות ישיר וטוב יותר לתושביה.


תמ"א 38 – כולם מרוויחים

בין אם מדובר בפרויקט של תמ"א 38 לחיזוק המבנה ובין אם בתמ"א 38/2, פינוי ובינוי, נראה שמשתי העסקאות האלו 2 הצדדים יוצאים מרוצים.  הדיירים שמחדשים את בניין המגורים, זוכים לחיזוקו והתאמתו לתקן רעידות האדמה, לממ"ד, שיפוץ חיצוני, מעלית, הרחבת דירתם הנוכחית ועוד. ומולם היזם שמגביה את הבניין ונהנה מתשואה יפה ממכירת הדירות אותן בנה.

ברמת גן בניינים רבים עוברים תהליך של שיפוץ וחיזוק המבנה בין הרחובות הבולטים בשיתוף פעולה עם מיזם תמ"א 38 נמנים: רחוב אבא הלל, רחוב אבטליון, רחוב אביגיל, רחוב עוזיאל, רחוב שדרות ירושלים, רחוב אבנר מאיר, רחוב שרה אהרונסון, רחוב אחד העם, רחוב אלוף דוד, רחוב איתמר, רחוב ביאליק, רחוב בן גוריון, רחוב הירדן ועוד.

פעמים רבות תוכלו לראות פרויקטים שחולשים על מספר בניינים צמודים ולעיתים אף בניינים מחוברים.  כחלק מההתחדשות העירונית הטבעית ובעידודו הפורה של העירייה דיירים רבים מבניינים סמוכים מגיעים להסכמת דיירים משותפת לפרויקט תמ"א 38. הדיירים נותנים ליזם אופציה לפרויקט שאי אפשר לסרב לו והוא כמו יזמים נוספים נלחם על הזכות להיות יזם הפרויקט, להשקיע בבניינים, לשאת ולתת לדיירים כשביעות רצונם ולקצור את הפירות ממכירת הדירות לאחר הבניה.


פינוי בינוי ברמת גן

כחלק מתהליכי ההתחדשות העירונית. נכנסים לתוקפם פרוייקטים של פינוי ובינוי. פינוי בינוי ברמת גן ובכל עיר יכול להתבצע עבור בניין, קבוצת בניינים סמוכים או שכונה שלמה. המגבלה של פינוי ובינוי עבור בניין בודד היא מינימום הדיירים הנדרש שעומד כיום על 24 דירות. בנוסף תחום הבניה חייב להיות תחת העירייה המקומית ואיזורים שגובלים ב-2 איזורי שיפוט לרוב מעוקבים.

אוראקל יזמות נדל"ן מציעים לכם דרך משפחתית ונעימה ליישום פרויקטים של תמ"א 38 במסגרת "פינוי בינוי". צוות אוראקל פועל בייזום ובניית בנייני מגורים משנת 2004. אוראקל מתמחים בפתרון בעיות אל מול רשויות העיר, שימור מבנים, ארגון וליווי קבוצות רכישה וכמובן הנעת תהליכי תמ"א בבנייני העיר

אולי יעניין אותך לקרוא עוד..

19/12/2022

מדוע רבים בוחרים בפינוי ובינוי?  

19/12/2022

כל המידע שחשוב לדיירים לדעת על תמ"א 38

19/12/2022

נדל"ן מסחרי ותמ"א 38 – כיצד השילוב עובד ביניהם?

19/12/2022

כל מה שחייבים לבדוק לפני שבוחרים יזם תמ"א 38

19/12/2022

כל מה שרציתם לדעת על פרויקטים של התחדשות עירונית

פרויקטים בתל אביב

פרויקטים בנתניה

צרו איתנו קשר: