מגזין:

פינוי-בינוי בגבעתיים – כל מה שחשוב לדעת

עם ההתרחבות המתמדת של האוכלוסייה בישראל וצמיחתו המואצת של עולם ההייטק והעסקים, גדלה עוד יותר הדרישה למגורים ולנכסים עסקיים במרכז הארץ. בתוך כך, גדל כוחה הנדל"ני של העיר גבעתיים. העיר השקטה, הקטנה והצמודה לתל אביב מספקת עבור רבים פתרון לאנשים שעובדים בעיר הגדולה אבל לא רוצים לגור בתוך ההמולה התל אביבית, ובמיוחד, לא לשלם את מחירי הדיור הגבוהים לעין שיעור בה.

עם זאת, כמו ערים רבות בישראל, הרבה בנייני דירות בגבעתיים ישנים מאוד ומותאמים לצרכי העבר. הם מיושנים, לא עומדים בתקני הבטיחות של מדינת ישראל ולא מספיקות להכלת כמות ה"מהגרים" לעיר הקטנה. בתור עיר שסובלת ממחסור כבד בדירות בנויות, גבעתיים נושאת פוטנציאל אדיר להתפתחות באמצעות פרויקט פינוי-בינוי.

מה זה פינוי-בינוי?

כולנו שמענו את המונח הזה לא פעם ולא פעמיים בעבר, אך האם אנחנו יודעים מה הוא באמת אומר? פרויקט פינוי-בינוי כולל הריסה של בניין עד שכונה שלמה והקמה מאפס של מבנים גבוהים יותר וחדישים הרבה יותר, בעיקר על ידי יזמים פרטיים. פינוי-בינוי היא תכנית שמטרתה, בין היתר, להגדיל את כמות הדירות ולשפר את מצב הנדל"ן בישראל. אך בראש ובראשונה, התכנית נועדה לשפר את תנאי המגורים בדירות ישנות, שלעתים המחייה בהן הופכת למסוכנת מבחינה בטיחותית.

דירות רבות בארץ נבנו משנות השמונים ואפילו השישים, מערכות המים בבית ישנות ויוצרות תקלות רבות, הקירות מתקלפים, חלקי בטון מתפרקים מהמבנה ובעיות נוספות הנובעות בעקבות התבלות המבנה. אין בעיה לגור בבניינים ישנים, אולם חשוב לתחזק אותם באופן שוטף, לחזק אותם ולוודא שהם מתבגרים כמו שצריך, ומאפשרים מחייה ראויה.

למה כדאי לי להשתתף בפרויקט?

פינוי בינוי בגבעתיים אינו נטול אתגרים. הגדול שבהם הוא הקושי הרגשי. דיירים שמשתתפים בפרויקט נדרשים לעזוב את הבית המוכר כדי לפנות את המבנה. אז למה בכל זאת לעשות זאת? תמורת ההקרבה הזאת, אותו דייר הוא יכול למכור את הדירה המחודשת, שערכה יעלה משמעותית לאחר הבנייה המחודשת, ולזכות בתשואה לא רעה. במקרה של גבעתיים זו עסקה משתלמת במיוחד, בשל העלייה המתמדת במחירי הדיור בעיר עקב הקרבה לתל אביב.

בנוסף, במסגרת הפרויקט ניתן לקבל דירה תמורת דירה. ברוב המקרים יזם הפרויקט יציע לדייר דירה טובה יותר, חדשה ומרווחת יותר, בתמורה לעזיבתו את הבניין. במסלול דירה תמורת דירה הדייר אינו נדרש בתשלום מס רכישה על המגורים החדשים, מה שמאפשר לו לחסוך מאות אלפי שקלים. חשוב מאוד לציין כי היזם הוא זה שמשלם על הפרויקט, על עלות הפינוי וההובלה וכן על עלות שכר הדירה הזמני של התושבים המפונים, כל זה בתקווה שהיזמה תניב רווחים משמעותיים לאחר גמר הפרויקט.

פרויקטים של פינוי-בינוי מתבצעים בעיקר במרכז הארץ, זאת משום שכדי שכל העסקה תהיה רווחית כדאי שהמחיר שבו יימכר הפרויקט יעלה על מחיר הבנייה של הדירה החדשה ומחיר הדירה הישנה של הדייר או מחיר הדירה שנרכשה למענו. פינוי-בינוי בגבעתיים היא תכנית עירונית שמטרתה לשפר את חזות העיר באופן כללי. בפרויקטים של פינוי-בינוי בגבעתיים כל הצדדים מרוויחים היזם מרוויח בסוף מכל העסק המורכב והדייר מקבל תמורה עם ערך כספי ולעתים גם איכות חיים גבוהה יותר ממה שהיתה לו לפני הפרויקט.

פינוי-בינוי יכולה להיות אופציה לשדרוג החיים. אם נמאס לכם לפתוח עיניים ולראות עובש בפינות החדר, אם נמאס לכם לקרוא כל שני וחמישי לאינסטלטור שיפתח את הסתימות, לשיפוצניקים שיתקנו את נזקי החורף או שסתם בא לכם בית יפה וחדש יותר אתם מוזמנים לפנות אלינו. רוצים פינוי-בינוי? אתם לא צריכים לחכות שהיזם יגיע אליכם, אתם יכולים לגרום לזה לקרות בעצמכם. אצלנו באוקרל עובדים באופן מסור ובהתחשבות בכל הגורמים המעורבים בפרויקטי הבינוי משנת 2004. החברה שמה לה למטרה לסגור עסקאות שמיטיבות עם כל הצדדים, ושכולם יוצאים מהן מרוצים ונשכרים.

אולי יעניין אותך לקרוא עוד..

פרויקטים בתל אביב

פרויקטים בנתניה

צרו איתנו קשר: