מגזין:

כיצד לנצל הזדמנויות לעסקאות נדל"ן?

אם בעבר נדל"ן נתפש כתחום חשוב אבל לא מעניין במיוחד עבור האזרח הקטן, הרי שכיום המצב שונה לחלוטין: יותר ויותר ישראלים מבינים ששוק הנדל"ן הוא המקום הטוב ביותר להשקיע בו כסף פנוי, וזאת לנוכח התשואות הבינוניות ומטה שמציע שוק ההון, ובהתאם ישנו עניין רב הרבה יותר מבעבר בתחום זה.

חשוב להדגיש: נכס מניב לבעליו לא רק תשואה גבוהה אלא גם נחת מרובה, אבל לא קל למצוא נכסים שכאלה, וגם כשמוצאים הזמנות אטרקטיבית לא תמיד קל לנצל אותה. בהתאם המלצה חשובה אחת היא לאתר עסקאות נדל"ן מוצלחות בעזרת מומחים בתחום ולחתור למימושן בנחישות רבה ובמהירות.

תמ"א 38 – גם אתם יכולים להרוויח

דוגמה מצוינת להשתכללות המשמעותית של שוק הנדל"ן, ולכך שכל אחת וכל אחד יכולים להרוויח מריבוי ההזדמנויות, היא התחדשות עירונית – אותם פרויקטים המוכרים יותר בשם תמ"א 38. פרויקט תמ"א 38 מאפשר לבעלי דירות ישנות לשדרג אותן במידה ניכרת בתמורה להסכמתם להוסיף קומות למבנה קיים (תמ"א 38/1) או לחילופין להרוס מבנה ישן ולבנות תחתיו חדש (תמ"א 38/2). היזם שמוציא לפועל את התוכנית מרוויח כמובן גם הוא, בזכות מכירת הדירות שהתווספו למבנה, ומי שעוד יכול להצטרף לעסקה המתגמלת הם ציבור המשקיעים. במקרים רבים המימון של פרויקטי התחדשות עירונית מתבצע בעזרת קרן השקעות שמתמחה בכך, וגם אתם יכולים להשקיע בקרן כזו – לרוב המינימום הוא 50,000 או 100,000 ₪ – ולהשתתף עם היזם ברווחים. היתרון הגדול של ניצול הזדמנות נדל"נית שכזו הוא שכבר תוך כשנתיים תקבלו את התמורה להשקעה (ותוכלו כמובן לנצל אותה לטובת השקעה מחודשת בפרויקט התחדשות עירונית אחר), ושאין צורך בסכומים גבוהים כדי לנצל אותה.

מה דעתכם על משרד להשקעה?

הזדמנויות נדל"ן אחרות ממתינות לכם בשוק הנדל"ן המסחרי. אמנם באופן טבעי את מרבית תשומת הלב הציבורית מושך הנדל"ן למגורים – בעיקר כי מחירי הדירות והבתים בישראל התייקרו בקצב חד מאוד בשנים האחרונות, עובדה שגרמה למצוקת דיור של ממש – אולם כשהמטרה היא השקעה כדאי להתעמק מעט דווקא בתחום הנדל"ן המסחרי.

בהקשר זה כדאי לציין שבתל אביב ובסביבתה התפוסה של המשרדים הינה כמעט 100%, וגם במקומות נוספים בארץ, ובפרט חיפה וסביבתה, קשה עד מאוד למצוא משרדים פנויים. בהתאם מי שירכוש משרד על-מנת להשכירו יוכל לזכות בתשואה נאה מאוד, ועוד יתרון של השקעה במשרד להשכרה הוא שלרוב השוכרים מעוניינים בחוזים לטווח ארוך וכן ישנה חברת ניהול שדואגת לתפעול השוטף, כך שמהמשקיע נחסכות טרחות וטרדות.

אולי יעניין אותך לקרוא עוד..

19/12/2022

יזמות מנצחת: לזהות הזדמנויות בתחום הנדל"ן

19/12/2022

תמ"א 38 – מהן זכויות הדיירים?

19/12/2022

מדוע חשוב פרויקט פינוי בינוי בתל אביב

19/12/2022

תכנון פרויקטים חדשים בנדל"ן

19/12/2022

כל מה שחייבים לבדוק לפני שבוחרים יזם תמ"א 38

פרויקטים בתל אביב

פרויקטים בנתניה

צרו איתנו קשר: