מגזין:

סיבות לביצוע תמ"א 38 בבניין שלכם

אנחנו שומעים הרבה את המושג תמ"א 38 ולא תמיד מבינים לעומקו של עניין מה פירוש הפרויקט או התוכנית הזו ולמה היא יכולה להיות כדאית למרות שהיא כרוכה בשיפוץ מסיבי שדורש מהדיירים לחפש תחליף למגורים. תכנית תמ"א 38 מטרתה העיקרית היא לחזק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה.

במסגרת כל פרויקט כזה ישנו צורך בקבלה של היתרי בניה לחיזוק ולשיפוץ המבנה העומד, המאפשר גם לקבל היתר עבור: תוספת בנייה, הקלה במיסים ופטורים חשובים, מה שמעניק בסופו של דבר השבחה של הנכס ללא כל צורך בעלויות מצד הדיירים. כשבסופו של התהליך הדיירים מקבלים לידיהם נכס חדש, בטוח וראוי למגורים כשכל מה שנשאר להם הוא לחשוב כיצד לעצב אותו.

היתרונות בתמ"א 38

בטיחות – יתרון זה הוא יתרון משמעותי במיוחד. בניינים רבים שעומדים כבר שנים רבות, חייבים חיזוק ושיפוץ על מנת שהיסודות שלהם לא יתמוטטו. תכנית תמ"א 38 מספקת לדיירים מבנה בטוח, חדש ויציב שעומד בכל תזוזה ורעידת אדמה ויכול להחזיק קדימה עוד שנים ארוכות.
ביטחון – בדרך כלל לאחר שיש היתרי בנייה ותוספות למבנים שעומדים לעבור תהליך בפרויקט תמ"א 38, אחד התוספות שמחויבים כיום להוסיף לכל מבנה חדש הוא חדר ממ"ד – חדר ביטחון שעומד בכל התקנים של פיקוד העורף המכיל מסנני אוויר.

רווחה – דיירים של פרויקט תמ"א 38 זוכים לרווחה ואיכות חיים הרבה יותר גדולה ממה שהיה להם קודם. הבתים מתרחבים וגם הסביבה במתחם הבניין עוברת חידוש וטיפוח.
כלכלית – בהתאם להערכה של שמאי בפרויקטים רבים של תכנית תמ"א 38, התוכנית מעלה את ערך הנכס ב-30 אחוז. כך שהדיירים זוכים להשבחה של הנכס ולעליית השווי שלו.

נוחות – בתוכנית תמ"א 38 הנוחות באה לידי ביטוי בגמר השיפוץ; לכל בניין מתווספת מעלית מחודשת, תשתיות חדשות ונקיות, מתקנים שנבנים על הגג החדש וגישה הרבה יותר בטוחה ויעילה לכל מתקן במתחם הבניין. כמו כן, יש במקומות רבים תוספת של חניון תת קרקעי, מה שמאפשר לדיירים חניה פרטית.
עיצוב דירות מחדש לאחר תמ"א 38 תכנית תמ"א 38 מגדילה את הנכס של הדיירים ומשפצת אותו כליל. כשהדיירים יכנסו לדירה הם ימצאו מבנה חדש שלא דומה למה שהכירו והתרגלו. גם מבחינת המרחב הוא יהיה הרבה יותר גדול ומרווח. אם כן, זה הזמן לעשות שינוי גם בעיצוב של הבית החדש שלכם. מומלץ לבצע עיצוב בתים מקצועי שיהיה ראוי ומותאם לנכס החדש שבידכם, שימקסם את ההתחדשות וידע להוציא את כל היתרונות מהבית החדש. עיצוב בתים זה מקצוע בפני עצמו ומומלץ לשכור מעצב או אדריכל שהוא גם מעצב פנים, כדי שיסייע לכם להפיק את המיטב מהנכס החדש שברשותכם וינצל כל פינה חדשה לפי הצרכים האישיים שלכם.

אולי יעניין אותך לקרוא עוד..

פרויקטים בתל אביב

פרויקטים בנתניה

צרו איתנו קשר: